Slepý Kofboj nestíha nalievať

Autor: Karol Wolf | 13.10.2011 o 8:30 | Karma článku: 4,31 | Prečítané:  1541x

Slováci testujú ako diví. V unikátnom slepom spotrebiteľskom teste Kofboj už v Poprade, Martine a Prešove vyskúšalo dva bežne dostupné nealkoholické nápoje takmer 2 000 Slovákov. Nakoľko ľudia vôbec nevedia, čo pijú, lebo test je striktne slepý, porovnávajú veľmi poctivo. Doslova degustujú a pred testovacím stánkom sa často tvoria rady testuchtivých občanov.

Výsledky sú zatiaľ až nečakane vyrovnané. Nápoj A si s výsledkom tesne pod 50% udržuje pred nápojom B zhruba 10 percentný náskok. Zvyšných necelých 15 percent testujúcich nedokáže nápoje rozoznať.

Dnes a zajtra slepý Kofboj rozpumpuje Košičanov. Pokiaľ udrží doterajšie tempo, z východného Slovenska odíde možno až so štyrmi tisíckami testov. A to už bude na Slovensku o 5 majiteľov nových iPadov viac, pretože slepý Kofboj po ukončení každého testu priamo na mieste vylosuje spomedzi ľudí, ktorí sa zapojili, majiteľa nového populárneho tabletu.

Nikto nevie, ako to nakoniec dopadne. Slepý Kofboj očakáva celkovo 7 – 10 tisíc testov a výsledky zverejní až po ich skončení. Momentálne má najväčší problém – udržať v tajnosti o aké dva bežne dostupné nápoje ide. Ľudia niečo tušia, tipujú, pýtajú sa a skúšajú to, ale nakoľko to nevedia ani „kofbojky“, ktoré im nepriesvitné plastové poháriky s označením 1 a 2 podávajú, tajomstvo zostáva dobre skryté. V uzavretej „nalievárni“, do ktorej nie je vôbec vidieť (vždy sa z nej iba vysunie tácka s naliatymi pohárikmi, ktoré si prevezmú „kofbojky“), ho vlastným telom stráži vždy prítomný notár s asistentom. Plus bodyguard, ktorý sa od vchodu do „nalievárne“ ani nehne.

Udržanie tajomstva je pre slepého Kofboja absolútne najdôležitejšie. Chce totiž, aby sa ľudia riadli výlučne vlastnými pocitmi a rozhodovali sa výlučne podľa chute. V tom je tento test unikátny a v tom je aj jeho poctivosť a zmysel.

O to zaujímavejšie bude dozvedieť sa 24.októbra 2011 výsledky, vrátane informácie, o aké konkrétne nápoje vlastne šlo. Určite ich nájdete na www.kofboj.sk. Zatiaľ sú tam iba priebežné výsledky a nápoje zostávajú v anonymite ako A a B.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?