Slepý Kofboj prichádza

Autor: Karol Wolf | 10.10.2011 o 10:16 | Karma článku: 2,87 | Prečítané:  1023x

Slepý Kofboj je smiešna predstava. Ako môže byť niekto slepý a ku tomu ešte aj kofboj (alebo kovboj???)? Ako hovorí klasik: Kde je vôľa, tam je cesta. Áno, dá sa to. Musíte splniť iba dva predpoklady.

Po prvé - musíte dať ľuďom možnosť slepého spotrebiteľského testu. Po druhé - musíte takýto test nazvať Kofboj. A máte slepého Kofboja.

Jeden už existuje. Oddnes začína prepadávať jednotlivé mestá Slovenska – od stredu, cez východ až na západ do Bratislavy. Nebude síce strieľať, ani chytať kravy a predvádzať ródeo, ale je to Kofboj, ako sa patrí. Má všetky vlastnosti naozajstného kovboja. Je čestný a hrá férovú hru.

1. Každému, kto bude chcieť, ponúkne dva nepriesvitné plastové poháriky (označené 1 a 2) bežne dostupného nealkoholického nápoja.

2. Neprezradí (ani pri mučeníckom kole Komančov), o aké nápoje ide.

3. Každému ponúkne hlasovací lístok a spýta sa ho, ktorý nápoj (označený 1, alebo 2) mu viac chutil.

4. Pokiaľ sa daný človek nebude vedieť rozhodnúť, Slepý Kofboj mu ponúkne tretiu možnosť – nerozhodne.

5. Všetci, ktorí sa zúčasnia, budú mať rovnakú šancu vyhrať iPad. Dokonca 14 iPadov.

 

Slepý Kofboj je veľmi citlivý na spravodlivosť a férovú hru. Neznáša podrazy. Preto si na ochranu férového princípu zavolal notára. Ten nepretržite dohliada na to, aby sa obidva testované nápoje nakupovali spoločne s rovnakou, alebo relevantne porovnateľnou dobou expirácie, aby boli skladované v rovnako vychladených priestoroch, aby sa nepomiešali a aby sa s nimi nijako inak nečachrovalo. A nielen notár, ale aj Veľký brat sa bude na všetko pozerať, pretože celý Slepý Kofboj sa nahráva na dve kamery, ktoré bežia nepretržite.

A nakoniec – Slepý Kofboj neznáša reklamu. Preto počas celého testu nikdy neprezradí, o aké nápoje ide. Nechce, aby boli ľudia ovplyvnení značkou, brandom, masívnou reklamou, ale aby sa riadili len svojou chuťou, inštinktom, pocitom. Kofboj chce iba jedno – aby sa ľudia v pokoji napili a povedali svoj názor.

Všetko podstatné je na www.kofboj.sk.

 

(autor: Karol Wolf)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?